WŁAŚCIWOŚĆ MIEJSCOWA

Zgodnie Ustawą o komornikach sądowych komornik działa na obszarze swojego rewiru, którym jest obszar właściwości Sądu Rejonowego. Rewirem Komornika Sądowego Mateusza Pernach jest obszar właściwości Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku.

 

Zgodnie z art. 10 Ustawy o komornikach sądowych wierzyciel ma prawo wyboru Komornika na obszarze właściwości Sądu Apelacyjnego, którym w tym wypadku jest Sąd Apelacyjny w Lublinie, za wyjątkiem spraw: o egzekucję z nieruchomości, o wydanie nieruchomości, o wprowadzenie w posiadanie nieruchomości, o opróżnienie pomieszczeń, w tym lokali mieszkalnych z osób i rzeczy, spraw w których przepisy o egzekucji z nieruchomości stosuje się odpowiednio.

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie Mateusz Pernach może przyjmować sprawy z wyboru wierzyciela z właściwości Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

Sąd rejonowy lublin wschód w lublinie właściwość sądu

Właściwość miejscowa Sądu Rejonowego

Lublin-Wschód w Lublinie

Obszar właściwości Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie został ustalony na podstawie Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia z dnia 28 grudnia 2018 r. w sprawie ustalenia siedzib i obszarów właściwości sądów apelacyjnych, sądów okręgowych i sądów rejonowych oraz zakresu rozpoznawanych przez nie spraw.

 

W załączonym wykazie można sprawdzić adresy właściwe dla Komornika Sądowego Mateusza Pernach.

Miasto Lublin

Kody pocztowe: 20-2..  20-3..

 

Ulice: Azaliowa , Azotowa , Banacha Stefana , Biłgorajska , Biskupie , Bławatkowa, Boczna Łęczyńskiej, Bronowicka, Bystrzycka, Ceglana, Chełmska, Chemiczna, Czerniejowska, Dobrzańskiego Bohdana, Dojazdowa, Doświadczalna, Drewniana, Droga Męczenników Majdanka nr parzyste, Dziubińskiej Heleny, Fabryczna nr parzyste, Felin, Firlejowska, Gilowa, Gospodarcza, Grabskiego Władysława, Graffa Emanuela, Grenadierów, Gromadzka, Grygowej Antoniny, Hajnowska, Herc Lucyny (Anny Walentynowicz, Hanki Ordonówny), Hrubieszowska, Hutnicza, Jagiellończyka Kazimierza, Jagiełły Władysława, Jakubowicka, Jarmarczna, Jaskółcza, Jastrzębia, Jesienna, Kasprowicza Jana, Kąpielowa od nr 26, Kijańska, Krańcowa od nr 106, Kresowa, Krępiecka, Królowej Jadwigi, Królowej Bony, Krzemionki, Lotnicza do nr 8, Łabędzia, Łagiewnicka, Łęczyńska, Łuszczowska, Majdan Osada, Majdan Tatarski, Majdanek, Maszynowa, Mełgiewska, Metalurgiczna, Mieszczańska, Montażowa, Motorowa, Moritza Wacława, Odlewnicza, Pancerniaków, Parkowa, Placowa, Plagego i Laśkiewicza, Pliszczyńska, Podlaska, Pogodna, Polna, Przecznica, Przyjaźni, Przymieszczańska, Puchacza, Rataja Macieja, Rolna, Rolna Osada, Rozdroże, Rudlickiego Jerzego, Rządu Ludowego RP Plac, Skibińska, Składowa, Słowicza, Słupkowa, Sokola, Sowia, Szczygla, Szklana, Tokarska, Turystyczna, Tysiąclecia Al. od nr 78, Tyszowiecka, Witosa Wincentego, Wrońska, Wylotowa, Vetterów, Zadębie, Zawieprzycka, Zgodna, Zimna, Zimowa, Zygmunta Augusta, Żytnia

 

Miasto Świdnik

Kody pocztowe: 21-040  20-278

 

Adampol, Biskupie, Franciszków, Kalinówka, Krępiec, Leśniczówka, Letnisko, Nowy Krępiec, miasto Świdnik, Świdnik Mały

 

Gmina Bychawa

Kody pocztowe: 23-100

 

Abramów, Biesiadki, Bychawa, Bychawka Druga, Bychawka Druga-Kolonia, Bychawka Pierwsza, Bychawka Trzecia, Bychawka Trzecia-Kolonia, Gałęzów, Gałęzów-Kolonia Druga, Gałęzów-Kolonia Pierwsza, Grodzany, Józwów, Kąty, Kolonia Ośniak, Kolonia Szlachta, Kosarzew Dolny-Kolonia, Kowersk, Księżyzna, Leśniczówka, Łęczyca, Majdan Osowski, Marynki, Marysin, Niwka, Olszowiec, Olszowiec-Kolonia, Osowa, Osowa-Kolonia, Podzamcze, Podzamcze, Polanówka, Radków, Rogalec, Romanów, Rudnik, Skawinek, Stara Wieś Druga, Stara Wieś Pierwsza, Stara Wieś Trzecia, Urszulin, Walentówka, Wandzin, Wandzin, Wincentówek, Władysławów, Wola Bychawska, Wola Duża, Wola Duża-Kolonia, Wola Gałęzowska, Wola Gałęzowska-Kolonia, Wola Mała, Wólka Osowska, Zadębie, Zadębie, Zajezierze, Zaraszów, Zaraszów-Kolonia, Zdrapy, Ziunin

 

Gmina  Głusk

Kody pocztowe: 20-386  20-388  20-390  20-515  20-516  20-3..

 

Abramowice Kościelne, Abramowice Prywatne, Ćmiłów, Dominów, Głusk, Głuszczyzna, Kalinówka, Kazimierzówka, Kliny, Kolonia Dominów, Kolonia Prawiedniki, Kolonia Wólka Abramowicka, Leśniczówka Skrzynice, Majdan Mętowski, Mętów, Nowiny, Prawiedniki, Prawiedniki-Kolonia, Wilczopole, Wilczopole-Kolonia, Wólka Abramowicka, Żabia Wola

 

Gmina Jabłonna

Kody pocztowe: 23-114

 

Chmiel Drugi, Chmiel Pierwszy, Chmiel-Kolonia, Czerniejów, Czerniejów-Kolonia, Jabłonna Druga, Jabłonna Pierwsza, Jabłonna-Majątek, Majdanek Chmielowski, Piotrków Drugi, Piotrków Pierwszy, Piotrków-Kolonia, Sachalin, Skrzynice Drugie, Skrzynice Pierwsze, Skrzynice-Kolonia, Tuszów, Wierciszów, Wolnica

 

Gmina Krzczonów

Kody pocztowe: 23-110

 

Antoniówka, Boży Dar, Gierniak, Kosarzew Dolny, Kosarzew Górny, Kosarzew-Stróża, Kosarzew-Stróża-Kolonia, Krzczonów, Krzczonów Drugi, Krzczonów Pierwszy, Krzczonów Trzeci, Krzczonów-Folwark, Krzczonów-Sołtysy, Krzczonów-Wójtostwo, Lewandowszczyzna, Lipniak, Majdan Policki, Nowiny Żukowskie, Olszanka, Piotrkówek, Policzyzna, Pustelnik, Rynek, Skałka, Sobieska Wola Druga, Sobieska Wola Pierwsza, Teklin, Walentynów, Zielona, Żuków Drugi, Żuków Pierwszy, Żuków-Kolonia

 

Gmina Ludwin

Kody pocztowe: 21-075

 

Czarny Las, Dąbrowa, Dratów, Dratów-Kolonia, Godziembów, Grądy, Jagodno, Kaniwola, Kobyłki, Kocia Góra, Krzczeń, Ludwin, Ludwin-Kolonia, Piaseczno, Rogóźno, Rozpłucie Drugie, Rozpłucie Pierwsze, Stary Radzic, Uciekajka, Zezulin Drugi, Zezulin Niższy, Zezulin Pierwszy

 

Gmina Łęczna

Kody pocztowe: 21-010

 

Borek, Ciechanki Krzesimowskie, Ciechanki Łęczyńskie, Fortuna, Karolin, Leopoldów, miasto Łęczna, Łuszczów-Kolonia, Nowogród, Pasterniak, Piotrówek Drugi, Podole, Podzamcze, Podzamcze, Posiołek, Przedmieście, Rossosz, Stara Wieś, Stara Wieś-Kolonia, Stara Wieś-Stasin, Trębaczów, Trębaczów, Witaniów, Zakrzów, Zofiówka

 

Gmina Mełgiew

Kody pocztowe: 21-007

 

Dominów, Franciszków, Gajówka Krzesimów, Jacków, Janowice, Janówek, Józefów, Krępiec, Krzesimów, Leśniczówka Mełgiew, Lubieniec, Mełgiew, Minkowice, Minkowice Dolne, Minkowice Górne, Minkowice-Kolonia, Nowy Krępiec, Piotrówek Pierwszy, Podzamcze, Trzeciaków, Trzeszkowice, Żurawniki

 

Gmina Milejów

Kody pocztowe: 21-020

 

Antoniów, Antoniów-Kolonia, Białka, Białka-Kolonia, Cyganka, Dąbrowa, Górne, Jaszczów, Jaszczów-Kolonia, Kajetanówka, Klarów, Kolonia Łańcuchów, Łańcuchów, Łysołaje, Łysołaje-Kolonia, Maryniów, Milejów, Milejów-Osada, Ostrówek-Kolonia, Popławy, Starościce, Wólka Bielecka, Wólka Łańcuchowska, Zalesie, Zgniła Struga

 

Gmina Niemce

Kody pocztowe: 21-025  21-003

 

Baszki, Bernatówka, Boduszyn, Ciecierzyn, Dys, Dziuchów, Elizówka, Gościniec, Jakubowice Konińskie, Jakubowice Konińskie-Kolonia, Kawka, Kolonia Bystrzyca, Kolonia Ciecierzyn, Kolonia Nasutów, Krasienin, Krasienin-Kolonia, Leonów, Ludwinów, Łagiewniki, Majdan Krasieniński, Majdanek, Malinówka, Mikołajek, Nasutów, Niemce, Niwka, Nowy Staw, Osówka, Podnasutów, Pólko, Pryszczowa Góra, Rudka Kozłowiecka, Samsonówka, Stara Wieś, Stoczek, Stoczek-Kolonia, Swoboda, Włóki, Wola Krasienińska, Wola Niemiecka, Zalesie, Żulin

 

Gmina Piaski

Kody pocztowe: 21-050

 

Borkowszczyzna, Brzezice, Brzeziczki, Bystrzejowice Drugie, Bystrzejowice Pierwsze, Bystrzejowice Trzecie, Drogoszewo, Drzęczewo Drugie, Drzęczewo Pierwsze, Emilianów, Gardzienice Drugie, Gardzienice Pierwsze, Giełczew, Jadwisin, Janówek, Józefowo, Józefów, Kawęczyn, Kębłów, Klimusin, Kolonia Siedliszczki, Kolonia Wola Piasecka, Kozice Dolne, Kozice Dolne-Kolonia, Kozice Górne, Lipie, Łódź, Majdan Brzezicki, Majdan Kawęczyński, Majdan Kozic Dolnych, Majdan Kozic Górnych, Majdanek Kozicki, Marysin, Marysin, Michałowo, Młodziejów, Nowiny, Piaski, Piaski, Piaski Górne, Piaski Wielkie, Podrzecze, Rębowo, Siedliszczki, Smogorzewo, Stefanowo, Stefanówka, Strzelce Małe, Strzelce Wielkie, Wierzchowiska, Wierzchowiska Drugie, Wierzchowiska Pierwsze, Wola Gardzienicka, Wola Piasecka, Zabornia, Żegotów

 

Gmina Puchaczów

Kody pocztowe: 21-013

 

Albertów, Bogdanka, Brzeziny, Ciechanki, Jasieniec, Kolonia Ciechanki, Konkoraty, Kowalowizna, Nadrybie Ukazowe, Nadrybie-Dwór, Nadrybie-Wieś, Ostrówek, Puchaczów, Puchaczów-Kolonia, Stara Wieś, Szpica, Turowola, Turowola-Kolonia, Wesołówka, Zawadów

 

Gmina Rybczewice

Kody pocztowe: 21-065

 

Anusin, Bazar, Bujanica, Chodyłówka, Choiny, Częstoborowice, Felin, Izdebno, Izdebno-Kolonia, Karczew, Łączki, Pasów, Pilaszkowice Drugie, Pilaszkowice Pierwsze, Podizdebno, Popów, Rybczewice Drugie, Rybczewice Pierwsze, Stryjno Drugie, Stryjno Pierwsze, Stryjno-Kolonia, Wygnanowice, Zygmuntów

 

Gmina Spiczyn

Kody pocztowe: 21-077

 

Charlęż, Charlęż-Kolonia, Gajówka, Grabowiec, Jamy, Januszówka, Jawidz, Kijany, Kijany Kościelne, Ludwików, Ludwików Dolny, Ludwików Górny, Mogiłki, Nowa Wólka, Nowy Radzic, Orduń, Radzic Leśny, Spiczyn, Stara Wieś, Stawek, Stoczek, Wola, Wydmuchów, Wymysłów, Zawieprzyce, Zawieprzyce-Kolonia, Ziółków

 

Gmina Strzyżewice

Kody pocztowe: 23-107

 

Borkowizna, Bystrzyca Nowa, Bystrzyca Stara, Dębina, Dębszczyzna, Franciszków, Iżyce, Kajetanówka, Kandydaci, Kąty, Kiełczewice Dolne, Kiełczewice Górne, Kiełczewice Maryjskie, Kiełczewice Pierwsze, Kolonia Dębszczyzna, Kolonia Kiełczewice Dolne, Kolonia Pawłówek, Niemiecka Wieś, Nowa Bystrzyca-Kolonia, Ogrodniki, Osmolice Drugie, Osmolice Pierwsze, Pawłów, Pawłówek, Piotrowice, Piotrowice-Kolonia, Poczyśle, Podbystrzyca, Podlesie, Polanówka, Pszczela Wola, Rechta, Rechtówek, Rękasówka, Saganówka, Stara Wieś, Stary Pawłówek, Stasin, Strzyżewice, Tuszów, Widniówka, Zagrody, Zapotok, Żabia Wola

 

Gmina Trawniki

Kody pocztowe: 21-044

 

Biskupice, Bonów, Dorohucza, Ewopole, Majdan Siostrzytowski, Oleśniki, Pełczyn, Siostrzytów, Struża, Struża-Kolonia, Trawniki, Trawniki-Kolonia

 

Gmina Wólka

Kody pocztowe: 20-258  20-259

 

Biskupie-Kolonia, Bystrzyca, Długie, Jakubowice Murowane, Kolonia Pliszczyn, Kolonia Świdnik Mały, Łuszczów Drugi, Łuszczów Pierwszy, Łysaków, Pliszczyn, Rudnik, Sobianowice, Świdniczek, Świdnik Duży, Świdnik Duży Drugi, Świdnik Duży Pierwszy, Świdnik Duży-Leśniczówka, Świdnik Mały, Turka, Wólka, Zagrody

 

Gmina Wysokie

Kody pocztowe: 23-145

 

Antoniówka, Baldachów, Biskupie, Biskupie-Kolonia, Borowszczyzna, Cegielnia, Dragany, Giełczew , Giełczew Druga, Giełczew-Doły, Guzówka, Jabłonowo, Józefin, Kajetanów, Kolenisty, Łosień, Maciejów Nowy, Maciejów Stary, Nowy Dwór, Radomirka, Resztówka, Rezerwa, Słupeczno, Spławy, Stary Dwór, Stolnikowizna, Wysokie, Zabłocie, Zalasek

Właściwość miejscowa Sądu Apelacyjnego w Lublinie

Wierzyciel ma prawo wyboru komornika na obszarze Sądu Apelacyjnego w Lublinie.

 

Do wniosku egzekucyjnego należy dołączyć oświadczenie wierzyciela o prawie wyboru komornika.

 

Zgodnie z Rozporządzeniem właściwość Sądu Apelacyjnego w Lublinie obejmuje właściwości następujących Sądów Okręgowych i Rejonowych.

Sąd Okręgowy w Lublinie


Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej 

dla miast Biała Podlaska i Terespol oraz gmin: Biała Podlaska, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Piszczac, Rokitno, Rossosz, Sławatycze, Sosnówka, Terespol, Tuczna, Wisznice i Zalesie


Sąd Rejonowy w Chełmie

dla miasta Chełm oraz gmin: Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Ruda-Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica i Żmudź

 

Sąd Rejonowy w Kraśniku

dla miasta Kraśnik oraz gmin: Annopol, Borzechów, Dzierzkowice, Gościeradów, Kraśnik, Niedrzwica Duża, Szastarka, Trzydnik Duży, Urzędów, Wilkołaz i Zakrzówek

 

Sąd Rejonowy w Lubartowie

dla miasta Lubartów oraz gmin: Abramów, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Kock, Lubartów, Michów, Niedźwiada, Ostrówek, Ostrów Lubelski, Serniki i Uścimów


Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

j.w.


Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie

dla części miasta Lublin poza obszarem w granicach przebiegających od granicy miasta Lublin i gminy Wólka, na wschód od rzeki Bystrzycy, do al. Unii Lubelskiej oraz do skrzyżowania z ul. Fabryczną i na północ od ul. Fabrycznej, ul. Droga Męczenników Majdanka oraz ul. Józefa Franczaka "Lalka" do granicy miasta Lublin z gminą Głusk oraz dla gmin Jastków i Konopnica


Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim

dla gmin: Bełżyce, Chodel, Józefów nad Wisłą, Karczmiska, Łaziska, Opole Lubelskie, Poniatowa, Wilków i Wojciechów


Sąd Rejonowy w Puławach

dla miasta Puławy oraz gmin: Baranów, Garbów, Janowiec, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Puławy, Wąwolnica i Żyrzyn


Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim

dla miast Międzyrzec Podlaski i Radzyń Podlaski oraz gmin: Borki, Czemierniki, Dębowa Kłoda, Drelów, Jabłoń, Kąkolewnica, Komarówka Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Milanów, Parczew, Podedwórze, Radzyń Podlaski, Siemień, Ulan-Majorat i Wohyń

 

Sąd Rejonowy w Rykach

dla miasta Dęblin oraz gmin: Kłoczew, Nowodwór, Ryki, Stężyca i Ułęż


Sąd Rejonowy we Włodawie

dla miasta Włodawa oraz gmin: Cyców, Hanna, Hańsk, Sosnowica, Stary Brus, Urszulin, Włodawa, Wola Uhruska i Wyryki

 



Sąd Okręgowy w Radomiu


Sąd Rejonowy w Grójcu

dla gmin: Belsk Duży, Białobrzegi, Błędów, Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Pniewy, Promna, Radzanów, Stara Błotnica, Stromiec, Tarczyn, Warka i Wyśmierzyce


Sąd Rejonowy w Zwoleniu

dla gmin: Gózd, Kazanów, Policzna, Przyłęk, Tczów i Zwoleń


Sąd Rejonowy w Kozienicach

dla miasta Pionki oraz gmin: Garbatka-Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Kozienice, Magnuszew, Pionki i Sieciechów


Sąd Rejonowy w Lipsku

dla gmin: Chotcza, Ciepielów, Iłża, Lipsko, Rzeczniów, Sienno i Solec nad Wisłą


Sąd Rejonowy w Przysusze

dla gmin: Borkowice, Gielniów, Klwów, Odrzywół, Potworów, Przysucha, Rusinów, Wieniawa i Wolanów


Sąd Rejonowy w Radomiu

dla miasta Radom oraz gmin: Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia Letnisko, Kowala, Przytyk, Skaryszew i Zakrzew


Sąd Rejonowy w Szydłowcu

dla gmin: Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Orońsko, Szydłowiec i Wierzbica

 



Sąd Okręgowy w Siedlcach

 

Sąd Rejonowy w Garwolinie

dla miast Garwolin i Łaskarzew oraz gmin: Borowie, Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Osieck, Parysów, Pilawa, Sobienie-Jeziory, Sobolew, Trojanów, Wilga i Żelechów

 

Sąd Rejonowy w Łukowie

dla miast Łuków i Stoczek Łukowski oraz gmin: Adamów, Krzywda, Łuków, Serokomla, Stanin, Stoczek Łukowski, Trzebieszów, Wojcieszków i Wola Mysłowska


Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim

dla miast Mińsk Mazowiecki i Sulejówek oraz gmin: Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Halinów, Jakubów, Kałuszyn, Latowicz, Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Siennica i Stanisławów


Sąd Rejonowy w Siedlcach

dla miasta Siedlce oraz gmin: Domanice, Huszlew, Korczew, Kotuń, Łosice, Mokobody, Mordy, Olszanka, Paprotnia, Platerów, Przesmyki, Sarnaki, Siedlce, Skórzec, Stara Kornica, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie i Zbuczyn


Sąd Rejonowy w Sokołowie Podlaskim

dla miasta Sokołów Podlaski oraz gmin: Bielany, Ceranów, Jabłonna Lacka, Kosów Lacki, Repki, Sabnie, Sokołów Podlaski i Sterdyń


Sąd Rejonowy w Węgrowie

dla miasta Węgrów oraz gmin: Grębków, Korytnica, Liw, Łochów, Miedzna, Sadowne, Stoczek i Wierzbno

 



Sąd Okręgowy w Zamościu


Sąd Rejonowy w Biłgoraju

dla miasta Biłgoraj oraz gmin: Aleksandrów, Biłgoraj, Biszcza, Frampol, Goraj, Józefów, Księżpol, Łukowa, Obsza, Potok Górny, Tarnogród, Tereszpol i Turobin


Sąd Rejonowy w Hrubieszowie

dla miasta Hrubieszów oraz gmin: Dołhobyczów, Grabowiec, Horodło, Hrubieszów, Miączyn, Mircze, Trzeszczany, Uchanie i Werbkowice


Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim

dla gmin: Batorz, Chrzanów, Dzwola, Godziszów, Janów Lubelski, Modliborzyce, Potok Wielki i Zakrzew


Sąd Rejonowy w Krasnymstawie

dla miast Krasnystaw i Rejowiec Fabryczny oraz gmin: Fajsławice, Krasnystaw, Kraśniczyn, Leśniowice, Łopiennik Górny, Rejowiec, Rejowiec Fabryczny, Siennica Różana i Wojsławice


Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim

dla miasta Tomaszów Lubelski oraz gmin: Bełżec, Jarczów, Komarów-Osada, Krynice, Lubycza Królewska, Łaszczów, Rachanie, Susiec, Tarnawatka, Telatyn, Tomaszów Lubelski, Tyszowce i Ulhówek


Sąd Rejonowy w Zamościu

dla miasta Zamość oraz gmin: Adamów, Gorzków, Izbica, Krasnobród, Łabunie, Nielisz, Radecznica, Rudnik, Sitno, Skierbieszów, Stary Zamość, Sułów, Szczebrzeszyn, Zamość, Zwierzyniec i Żółkiewka

Komornik Lublin

NUMER KONTA

49 2490 0005 0000 4600 7038 3132

Komornik Lublin Zachód

ADRES E-MAIL

lublin.pernach@komornik.pl

ADRES E-DORĘCZEŃ

AE:PL-12363-21830-FFCAS-25

Strona internetowa pełni funkcję informacyjną i nie stanowi reklamy Kancelarii komorniczej.